Lumorali innovaatiline suuhooldussüsteem

Lumorali lugu ja missioon

2016. aastal teostas kogenud südamekirurg Tommi Pätilä Helsingi Ülikooli Haiglas (HUS) keerulise südameoperatsiooni. Patsiendi südamest võetud proovid näitasid, et raske südamepõletiku põhjustajaks olid suubakterid. Pätilä ei jäänud seda olukorda käed rüpes pealt vaatama – ta tundis, et midagi tuleb ette võtta. Ta ei soovinud enam kunagi opereerida südant, mis on suubakterite tõttu selliselt kahjustatud.

95% suuõõnehaigustest on põhjustatud hambakatust. Hambahari on suurepärane vahend hambakatu vastu võitlemiseks, kuid ka korrektse regulaarse harjamisega saab parimal juhul eemaldada vaid 50–65% katust. Pätilä arvas, et allesjäänud katuga tuleb midagi ette võtta, ja töötas koos Soome teadlastega välja uue innovaatilise ja kliiniliselt tõestatud suuhooldussüsteemi Lumoral.

Mis on Lumoral ja kuidas see töötab?

Lumoral on Soome tooteinnovatsioon hea suutervise hoidmiseks ning hambahaiguste raviks ja ennetamiseks koduses keskkonnas.

Lumorali toime põhineb fotodünaamilisel teraapial (PDT), mis ühendab valgusenergia ja valgustundliku molekuli tõhusaks antibakteriaalseks suuhooldusmeetodiks. Lumorali suuhoolduskomplekt koosneb seadmest ja suuveest Lumorinse, mis võitleb mikroskoopilise hambakatuga hammaste pinnal.

Lumorinse’iga suud loputades kleepuvad valgustundlikud värvaineosakesed hambakatu külge. Suuveega loputamise järel asetatakse suuõõnde spetsiaalne valguslamp (huulik), mis kiirgab lähi-infrapuna ja antibakteriaalset sinist valgust, mille tulemusel lõhustatakse hambakattu tekitvate bakterite membraanid. Hammaste pinda on seejärel harjaga lihtsam puhastada. Silmale nähtamatu kleepuva kihi saab maha harjata ja hambad muutuvad märgatavalt puhtamaks.

Lumoral on esimene meditsiiniline lahendus, mille antibakteriaalne toime on suunatud selektiivselt hambakatu vastu. Selektiivne toime kaitseb normaalset bakterite tasakaalu suus. Lumorali seade omab CE-märgistust.

Lumorali suuhooldussüsteem eemaldab 99,99% kahjulikest bakteritest sinu suus, säilitades seejuures suuõõne normaalse mikrofloora.

Kellele on Lumorali suuhooldussüsteem mõeldud?

Lumorali suuhooldussüsteemi võib ennetava vahendina kasutada tavapärase suuhooldusrutiini osana. Olemas on nii täiskasvanutele kui ka lastele mõeldud suuhoolduskomplekt.

Lumoral sobib raviks ja suutervise toetamiseks: 

  • halva hingeõhu (halitoosi) korral;
  • gingiviidi, parodontiidi ja periimplantiidi ennetamiseks ja raviks;
  • breketeid, hambaproteese ja implantaate omavatele inimestele;
  • reumaatilisi ja südame-veresoonkonna haigusi põdevatele inimestele;
  • vähiravi patsientidele;
  • diabeetikutele;
  • rasedatele.

Vaatleme mõningaid juhtumeid lähemalt.

Lumorali kasutamine ortodontilise ravi ajal

Breketite ja kapede kandmisel on hammaste puhastamine tavapärasest keerulisem. Hammaste lagunemise ja igemehaiguste risk suureneb, kuna hambakatt koguneb kergesti ortodontiliste seadmete ümber ning seda on hambaharja ja niidiga raske eemaldada. Lumoral inaktiveerib tõhusalt hambakattu moodustavad bakterid, mida on seejärel ortodontiliste seadmete ümbert kergem eemaldada.

Lumorali kasutamine implantaatide hoolduseks

Lumoral sobib kasutamiseks koos erinevate hambaimplantaatide ja sildproteesidega. Õige hoolduse korral võib hambaimplantaat kesta kogu elu. Bakterid võivad aga kergesti nakatada implantaati ümbritsevat kudet, mistõttu on implantaadi säilitamiseks hädavajalik tõhustatud suuhügieen. Lumorali toimet on uuritud implantaate ümbritseva koe põletiku ravis ja tulemused on olnud head.

Lumorali kasutamine diabeedi korral

Igemehaiguste ja diabeedi vahel on kahepoolne mõju – diabeet suurendab igemehaiguste tekkeriski ja pikaajaline igemepõletik kahjustab veresuhkru regulatsiooni. Seetõttu on diabeetikutel väga oluline oma suutervise eest hoolt kanda. Lumorali antibakteriaalne toime on efektiivsem kui kloorheksidiiniga suuveed ja see sobib pidevaks kasutamiseks, kuna ei tekita bakterite resistentsust.

Lumorali kasutamine vähiravi ajal

Keemiaravi on vähihaigete jaoks ülioluline, kuid selle kõrvaltoimed võivad olla tõsised. Üks valusamaid ravi kõrvalnähte on suulimaskesta põletik ehk mukosiit, mis võib raskendada söömist, joomist ja isegi rääkimist. Suulimaskesta põletik mõjutab peaaegu kõiki pea- ja kaelapiirkonna kombineeritud ravi saavaid patsiente. 

Senised suulimaskesta põletiku ravimeetodid, nagu antibakteriaalsed suuveed, valuvaigistid ja laserteraapiad, pakuvad leevendust, kuid alati neist ei piisa. Pidevalt otsitakse uusi ravimeetodeid ja hiljutise uuringu kohaselt on fotodünaamiline ravi (PDT) tõusnud paljulubavaks alternatiiviks.

Lumorali kasutamine raseduse ajal

Lumorali suuhooldussüsteemi on ohutu kasutada ka raseduse ajal, mil organismis toimuvad hormonaalsed muutused suurendavad igemepõletiku riski. Põletikulised protsessid on kahjulikud nii emale kui ka lootele ning võivad esile kutsuda raseduse katkemise või enneaegse sünnituse. Samuti on põletikud suus riskiteguriks südamehaiguse tekkele. Lumoral aitab toetada raseduseaegset suuhooldusrutiini.

Rahvusvaheline huvi

Kuigi hambakaaries on üks levinumaid haigusi maailmas, on meditsiiniringkondadel olnud raskusi toimivate lahenduste leidmisel võitluses suuinfektsioonide vastu. 

Lumorali ravi on näidanud, et see innovaatiline seade võib olla kasulik mitmetele raskesti ravitava haigusega patsiendirühmadele.

Lumorali meeskond jätkab teaduslikke jõupingutusi mitmete käimasolevate uuringutega akadeemilistes kogukondades üle maailma.

Tagasi blogisse